Football Manager 2022 Almanya Alt Lig Takım Önerileri

Football Manager 2022’de kariyerine alt liglerden bir takımla başlamak isteyenler için en ideal ülkelerden biri de Almanya. Toplamda oynanabilir 3 ligi bulunan Almanya’da 3. lig takımlarının bile yüksek kalite tesislere sahip olması büyük avantaj. Birçok mazisi başarılarla dolu ancak günümüzde başarıdan uzaklaşmış takımın yer aldığı Almanya alt liglerinde seçebileceğiniz yönetmesi en keyifli takımları listeledik.

Diğer alt lig takım tavsiye listelerimiz;

Football Manager 2022 İngiltere Alt Lig Takım Önerileri

Football Manager 2022 İspanya Alt Lig Takım Önerileri

Football Manager 2022 İtalya Alt Lig Takım Önerileri

Almanya Lig Yapısı

Fm 22’de oynanabilir Alman Ligleri ve seviyeleri oyunda geçen isimleriyle şu şekilde;

Lig AdıSeviyesi
Bundesliga1
Bundesliga 22
3. Liga3
Almanya Lig Seviyeleri

Schalke 04

Fm 22 Schalke

Geçen yıl küme düşüşüyle büyük hayal kırıklığı yaratan Almanya’nın önde gelen kulüplerinden Schalke 04, şüphesiz alt liglerden kariyerine başlamak isteyen FM oyuncularının ilk aklına gelen takımlardan biridir. Schalke son yıllarda büyük bir düşüş içerisindeydi. Normalde Bundesliga’nın üst sıralarında görmeye alışık olduğumuz takım sürekli alt sıralarda kalmaya başlamıştı. Nitekim Bundesliga’da geçirdikleri son sezonda inanılmaz kötü bir performansla küme düşme üzüntüsünü yaşadılar.

Şimdi Bundesliga 2’den sorunsuz bir şekilde çıkıp ait oldukları ligde, Bundesliga’da üst sıraları zorlama kulübün en büyük hedefi. Kulüp her şeye rağmen hala ayakta ve Bundesliga 2’den hiç zorlanmadan çıkabilmek için gerekli her şeye sahipler. Schalke takımını içine düştüğü kötü durumdan kurtarıp yeniden eski günlerine döndürme mücadelesi, FM 22’deki en keyifli mücadelelerden biri olacaktır.


Hamburger SV

Fm 22 Hamburg

2017/2018 sezonu bittiğinde Alman futbolunda daha önce hiç yaşanmayan bir şey yaşanmıştı. Bundesliga’nın kurulduğu 1962 yılından beri aralıksız bir şekilde mücadele eden Hamburg takımı tarihinde ilk kez küme düşmüştü. Bununla beraber Bundesliga’da hiç küme düşmemiş son takım da küme düşmüştü ve Bundesliga gelecek sezon Hamburg olmadan oynanacaktı.

Bundesliga’da 3 kez şampiyonluk sevinci yaşamış, ligin en eski takımlarından biri olan Hamburg için işler uzun süredir çok kötü gidiyor. Veda ettikleri Bundesliga’ya bir türlü dönemeyen takım, 2. ligde bir türlü istediği başarıyı yakalayamıyor. Burada geçirdikleri 3 sezonda da 4. sırada kalan Hamburg’un aranan kurtarıcısı olma görevi şüphesiz FM 22’nin en ilgi çekici kariyer mücadelelerinden biri olacaktır.


1860 München

Fm 22 1860 München

Almanya’nın en eski kulüplerinden biri olan 1860 München, FM 22’de kariyerine Almanya 3. liginde başlamak isteyenler için ideal bir takım. 2003-2004 sezonu sonunda veda ettikleri Bundesliga’ya bir daha hiçbir zaman geri dönemeyen Münih ekibi, 2017 yılında mali sebeplerden dolayı 2 lig birden düşürülerek Almanya bölgesel ligine kadar gerilemişti. Buradan ilk sezonlarında çıksalar da Bundesliga 3’te takılı kaldılar. Bu köklü kulübü düştüğü durumdan kurtarıp 20 seneyi aşan Bundesliga özlemine son verecek kişi olma mücadelesi oyunun en keyifli mücadelelerinden biri olacaktır.


Eintracht Braunscheweig

Fm 22 Eintracht Braunscheweig

FM 22 Almanya alt lig takım önerileri listemizdeki bir başka Bundesliga 3 takımı da Eintracht Braunscheweig. Mücadele ettiği dönemde Almanya 2. liginin en dişli takımlarından biri olan ekip, 2013-2014 sezonunda Bundesliga’da mücadele etmişti. 1. Ligde fazla kalamadan yeniden 2. lige düşseler de sürekli olarak yükselme mücadelesinde olan bir takımlardı. Fakat geçtiğimiz yıl çok kötü bir performansla 3. lige merhaba dediler. Tarihinde Bundesliga şampiyonluğu da bulunan Braunscheweig, alt liglerde potansiyeli yüksek, gelişime açık takımlardan biri.


F.C. Kaiserslautern

Fm 22 Kaiserslautern

Bir dönem Bundesliga’nın göze çarpan takımlarından olan Kaiserslautern, uzun süredir eski günlerinden çok uzakta. 10 sezon önce veda ettikleri Bundesliga’ya bir daha dönememelerinin yanında 3 sene önce de 3. lige düştüler. Fakat benzer kaderi yaşayan takımlarda olduğu gibi düştükleri gibi geri çıkamadılar. Geçtiğimiz sezon amatör lige düşme tehlikesini ensesinde hisseden Kaiserslautern’in gidişatını tersine çevirecek, çok özlediği Bundesliga’ya geri döndürecek seçilmiş kişi olma mücadelesi FM 22’deki en mücadeleci maceralardan biri olacaktır.


SV Werder Bremen

Fm 22 Werder Bremen

Alman futbolunun önde gelen takımlarından biri olan Werder Bremen, geçen sezon sonunda Schalke ve Hamburg ile benzer bir kaderi yaşayarak çok uzun süredir mücadele ettiği Bundesliga’ya veda etmişti. 4 adet Bundesliga şampiyonluğu olan bu geçmişi parlak ekiple vakit kaybetmeden lige geri dönmek ve 2004 sezonundan sonra ilk defa şampiyon olma mücadelesinin içine girmek FM 22’nin keyifli kariyer hedeflerinden biri olacaktır.

Diğer FM 22 Kariyer Önerileri Listeleri

Football Manager 2022 Takım Önerileri

Yorum Yapın