Football Manager 2023 Türkiye Alt Lig Takım Önerileri

Football Manager 2023’de alt liglerde kariyere başlamak ve bunu da ülkemizden bir takımla yapmak isteyen ancak hangi takımı alacağına karar veremeyenler için Türkiye alt liglerinde yönetmesi en zevkli takımları listeledik. Listede size en uygun takımı seçip Süper Lig yolunda kolları sıvamaya başlayabilirsiniz.

Başlamadan önce diğer Football Manager 2023 takım tavsiyeleri listelerimiz;

Football Manager 2023 Mutlaka Yönetilmesi Gereken 10 Takım Önerisi

1- Kırklarelispor

Fm 23 Kırklarelispor

Trakya bölgesinin son yıllardaki en başarılı takımlarından biri olan Kırklarelispor, 10 sezondan fazla süredir 2. Lig’de mücadele ediyor. Kadro kalitesi lig seviyesinin üstünde sayılabilecek Kırklarelispor uygun bir menajerin ellerinde çok geçmeden üst liglere çıkabilecek bir takım. Kırklarelispor’u başarıya ulaştırıp takımınızı Süper Lig’e çıkan ilk Trakya takımı yapabilirsiniz.

2- Esenler Erokspor

Fm 23 Esenler Erokspor

Spor Toto 2. Lig’in yeni ekibi Esenler Erokspor, burada çok kalmayacak gibi duruyor. Kadrosunda bolca Süper Lig ve Ptt 1. Lig tecrübesi bulunan oyuncu bulunan Esenler Erokspor’un teknik direktörlüğünü de hali hazırda Mustafa Reşit Akçay yapıyor. Medya tahminine göre ligi 1. bitirmesi beklenen takım, hızlı bir şekilde üst lige çıkmak isteyenler için ideal.

3- Bursaspor

Fm 23 Bursaspor

2009 yılındaki sürpriz Süper Lig şampiyonluğundan sonra bir gerileme dönemine giren Bursaspor, kümede kalma mücadelesiyle geçen sezonların ardından Ptt 1. Lig’e düşerek küme düşen ilk Süper Lig şampiyonu olmuştu. Kötü gidişattan çıkamayan köklü takım geçen sezon oradan da düşerek 3. Lig seviyesine kadar gerilemişti. İlk kez küme düştüğü sezondan beri Football Manager takım tavsiyeleri listelerinin gözdesi olan Bursaspor, Fm 23 için de popüler takımlardan biri. Eski şampiyonu tekrar Süper Lig’e çıkarmak için artık öncesinde Ptt 1. Lig’e çıkarmanız gerekiyor. Kadro kalitesi olarak da hiç iç açıcı durumda olmayan Bursaspor ile bu zorlu mücadeleye liderlik etmek en zevkli kariyerlerden biri olacaktır.

4- Tarsus İdman Yurdu

Fm 23 Tarsus İdman Yurdu

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, Ptt 1. Lig bileti için favori takımlardan biri. İşini bilen bir lidere ihtiyaç duyan Tarsus İdman Yurdu takımıyla kısa sürede üst liglere tırmanmak hiç de hayal değil. Tarihinde hiç Süper Lig seviyesine çıkamamış Akdeniz temsilcisiyle ilkleri başarma yolunda güzel bir mücadeleye girebilirsiniz.

5- Sakaryaspor

Fm 23 Sakaryaspor

Amatör kümeye kadar uzanan hayal kırıklığı dolu senelerden sonra yükselişe geçen Sakaryaspor, çok özlediği Süper Lig’e ilk kez bu kadar yakın. Geçen sezon Spor Toto 2. Lig’den yükselme başarısını gösteren Sakaryaspor’un bu başarısını sürdürüp yıllardır özlemini çektikleri Süper Lig’e ulaştıran kişi olma mücadelesi, Fm 2023’ün en heyecan verici mücadelelerinden biri olacaktır.

6- Eyüpspor

Fm 23 Eyüpspor

Süper Lig seviyesine yakın kadro kalitesiyle Ptt 1. Lig’in en güçlü takımı diyebileceğimiz Eyüpspor, alt ligden başlayıp fazla zaman kaybetmeden Süper Lig’e gelmek isteyenler için ideal bir takım. Yükselme mücadelesini zorlanmadan geçmeniz muhtemel olduğu için ilk sezonunuzdan sonraki sezonun temelini atabilir, devamında Süper Lig’in gediklisi hatta belki de yeni şampiyonu olabilirsiniz. Kadroda Harun Tekin, Alpaslan Öztürk, Berkan Emir, Uğur Demirok, Ryan Babel, Recep Niyaz, Umut Bulut gibi Türk futbolunun en üst seviyelerini görmüş oyuncularından kurulu kadroyu yönetmek oldukça keyifli olacaktır.

7- Samsunspor

Fm 23 Samsunspor

Süper Lig’in eski takımlarından Samsunspor küme düşüşünün ardından bir türlü lige geri dönemedi. Geçtiğimiz yıllarda birçok defa Süper Lig’in kapısından dönen Karadeniz temsilcisinin başarı için artık sabrı kalmadı. Yıllardır beklenen Süper Lig’i şehre getirecek kişi olma mücadelesi Fm 23’ün keyifli mücadelelerinden biri olacaktır.

8- Göztepe

Fm 23 Göztepe

Sport Republic tarafından satın alınmasıyla yeni bir yapılanmaya giren İzmir temsilcisi, geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e vakit kaybetmeden dönme niyetinde. Kadrosunda Ali Akman, Emirhan Delibaş, Aijdin Hasic gibi genç yetenekleri barındıran takımda Yasin Öztekin, İsmail Köybaşı gibi Süper Lig tecrübesi yüksek isimler de yer alıyor. Bu yeni yapılanmanın başındaki kişi olmak şüphesiz oyunda heyecan veren mücadelelerden biri olacaktır.

9- Denizlispor

Fm 23 Denizlispor

Sezona transfer yasağıyla başlayan Denizlispor tarihinin en sıkıntılı günlerini geçiriyor. Kadrosunda Süper Lig tecrübesi olan isimler olsa da transfer yasağı nedeniyle sayısal olarak altyapı oyuncularına muhtaç durumda. Zorlu mücadele arayanlar için ideal takımların başında gelen Denizlispor’u yeniden eski günlerine döndürecek kişi olabilir misiniz?

10- Altınordu

Fm 23 Altınordu

Football Manager takım önerileri listelerinin değişmez takımı Altınordu, bu listenin son takımı. Sadece Türk futbolcuları oynatma ve gençleri yetiştirme üzerine kurulu politikasıyla alternatif arayanlar için cezbedici bir takım olan Altınordu her oyunda olduğu gibi Football Manager 2023’de de en keyif vadeden kariyerlerden biri olacaktır.

Yorum Yapın