Football Manager 2022 En İyi Kaleciler

Football Manager 2022’de takım kurarken takımınızın en gerideki ismi olan kaleciyi doğru seçmek büyük önem taşır. İyi bir kaleci kadro genelindeki eksikleri kapatır, ezeli rakiplerinize karşı rekabetinizde belirleyici olabilir. Fm 22’de takımına en iyi, en uygun kalecileri arayışında olan oyuncular için oyunda transfer etmeniz gereken 10 en iyi kaleciyi bu listede bulabilirsiniz. Buradaki kaleciler elbette Neuer, Donnarumma, Ederson gibi en üst seviye kaleciler olmayacak. Daha çok ortalama ve üstü her takıma kolay bir şekilde transfer edebileceğiniz gelişime açık kalecilere yer vermeye çalıştık. Listede yer alan kalecilerin hemen hepsi oyunun ilerleyen dönemlerinde çok iyi seviyelere gelebilen kaleciler. Kariyerinizin başında takımınıza transfer edip birkaç sezon sonra hepsinin elit seviye kalecilere dönüştüğünü görebilirsiniz.

Başlamadan önce diğer oyuncu önerileri listelerimiz;

Football Manager 2022 Mutlaka Transfer Edilmesi Gereken 20 Futbolcu

Football Manager 2022 Bonservisi Olmayan En İyi Futbolcular

Football Manager 2022 Transfer Tavsiyeleri

Football Manager 2022 Türk Oyuncu Önerileri


Doğrudan listeye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1- Alban Lafont

Alban Lafont Fm 22 Profili

Football Manager serilerinin son yıllardaki en iyi genç kalecilerinden biri olan Alban Lafont, Fm 22’de de oyunun ilerleyen yıllarında öne çıkan kalecilerin başında geliyor. Potansiyeline oranla çok düşük fiyatlara transfer edebileceğiniz Alban Lafont, hemen her takımın as kalecisi olabilecek kalitede bir isim.


2- Kepa Arrizabalaga

Kepa Fm 22 Profili

Bilbao döneminde geleceğin en iyi kalecileri arasında olması beklenen Kepa için işler Chelsea’ye transfer olduğundan bu yana hiç de beklenildiği gibi gitmedi. Edouard Mendy’nin transferi sonrası büyük umutlarla geldiği Londra ekibinde yedek kaleci konumuna düşen Kepa, Fm 22’de de Chelsea’nin elden çıkarmaya can attığı bir isim. Chelsea’de as kaleci olamasa bile birçok orta üstü takımda hala iş yapabilir. Ucuza alınabileceği için Fm 22’de transfer listelerinde yer alması gereken bir kaleci.


3- Alex Remiro

Alex Remiro Fm 22 Profili

Real Sociedad’ın genç kalecisi Remiro, Football Manager 2022’de oyunun ilerleyen dönemlerinde en elit kalecileri arasında yer alıyor. Takımı kendisini kolay kolay bırakmaya yanaşmayacak olsa da özellikle Real Sociedad ile kariyer yapmak isteyenlerin sonuna kadar güvenmesi gereken bir kaleci.


4- Dominik Livakovic

Dominik Livakovic Fm 22 Profili

Football Manager serilerinin son yıllarda öne çıkan kalecilerinden biri de Dinamo Zagreb’in Hırvat kalecisi Dominik Livakovic. Gerçekte bu kadar parlak kariyeri olur mu bilinmez ama Livakovic Fm scoutlarının gözde isimlerinden biri. Oyunda en güçlü takımların dahi as kalecisi olabilecek yeteneğe sahip Livakovic’i transfer etmek hiç de zor olmuyor.


5- Diogo Costa

Diogo Costa Fm 22 Profili

Porto’nun genç kalecisi Portekiz futbolunda geleceğin en önemli kalecileri arasında görülüyor. Daha ilk yılından katkı alabileceğiniz genç kaleci transfer edilip oyunun sonuna kadar kaleyi sağlama almanızı sağlayabilecek kalitede.


6- Andre Onana

Andre Onana Fm 22 Profili

Ajax’ın büyük umutlar beslediği Onana, bir önceki sezonda aldığı doping cezası nedeniyle Fm 22’ye cezalı olarak başlıyor. Sezon başında oynayamayacak olmasını dert etmiyorsanız yeteneğine oranla çok düşük bir ücrete kendisini kadronuza katabilirsiniz ya da sezon sonunu bekleyip ücretsiz bir şekilde transfer edebilirsiniz. Oyunun başındaki handikaplarına rağmen Onana, Fm 22’nin en iyi kalecilerinden biri.


7- Uğurcan Çakır

Uğurcan Çakır Fm 22 Profili

Milli kalecimiz Trabzonspor’lu Uğurcan da Fm 22’nin en iyi kalecilerinden biri. Yeteneğine oranla çok ucuza transfer edebileceğiniz genç kaleci uzun yıllar takımınızın as kalecisi olabilecek potansiyele sahip.


8- Mike Maingnan

Mike Maignan Fm 22 Profili

Lille’in beklenmedik şampiyonluğunda büyük rol oynayan ve sonrasında İtalyan devi Milan’a transfer olan Maingnan Fm 22’de en iyi kalecilerden biri. Takımına yeni transfer olduğu için ilk sezonundan kendisini transfer etmek imkansıza yakın olsa da ilerleyen sezonlar için düşünülebilir. Tabi ücreti listedeki diğer isimlere göre çok daha fazla olacaktır.


9- Robert Sanchez

Robert Sanchez Fm 22 Profili

Brighton altyapısından çıkan Robert Sanchez, Fm 22’nin en dikkat çeken kalecilerinden biri. Henüz 23 yaşında olması, hava toplarındaki üstünlüğü kendisinin artı özellikleri. İngiltere altyapılı olması nedeniyle de özellikle oyunda Premier Lig takımlarıyla kariyer yapanlar için kadro seçim kurallarında büyük avantaj sağlayacaktır.


10- Unai Simon

Unai Simon Fm 22 Profili

Bilbao’nun son yıllarda çıkardığı bir başka kaleci Unai Simon da Fm 22’de oyunun en göze çarpan kalecileri arasında. İlerleyen sezonlarda mutlaka dev kulüplerden birine transfer olan Unai Simon kale için güvenilir tercihlerden biri olacaktır.


AdıTakımıYaşı
Alban LafontNantes22
Kepa ArrizabalagaChelsea26
Alex RemiroReal Sociedad26
Dominik LivakovicD. Zagreb26
Diogo CostaPorto21
Andre OnanaAjax25
Uğurcan ÇakırTrabzonspor25
Mike MaignanMilan26
Robert SanchezBrighton23
Unai SimonA. Bilbao24
FM 22 En İyi Kaleciler

Yorum Yapın